YÜZ ESTETİĞİ

Ürün Kategorileri
YÜZ ESTETİĞİ

YÜZ GERME:Yaşlanma kaçınılmaz bir süreçtir. Yüzde cilt elastikiyetini kaybeder. Cilt altı yağ dokusu ve kaslarda erime ile yumuşak dokuda yer çekimi etkisiyle sarkma baş gösterir. Sonuçta yüz yorgun, yaşlı ve çökmüş bir görünüm kazanır. Yüz germe ameliyatı yaşlanmayı durdurmaz. Yapılan ameliyat kişiyi bulunduğu yaştan daha genç ve daha canlı görünüme kavuşturur, fakat yaşlanma süreci devam eder. Ameliyat  izi saçlı deri içinde ve katlantı bölgelerinde kaldığı için hiçbir zaman iz sorunu olmaz.Ameliyattan sonra yüzde şişlik ve morarma olağan bir süreçtir, genellikle ciddi ağrı sanılanın aksine olmaz. İlk günler olacak ağrılar için ağızdan alınacak basit ağrı kesiciler yeterlidir. İlk 24-48 saat bu bölgeye aralıklarla uygulanacak buz tatbiki şişliği önemli derecede azaltmaktadır. Kişi 1 hafta sonra işine dönebilir.Yüz germe ameliyatı yaşlanmayı durduramaz. Yapılan ameliyat kişiye bulunduğu yaştan daha genç görünüm sağlar.

KEPÇE KULAK:Kepçe kulak deformitesi genellikle genetik etkenlerden dolayı oluşmaktadır. Bu deformiteleri kepçe kulak estetiği uygulanarak giderilmektedir. Tıpta otoplasti olarak adlandırılan kepçe kulak ameliyatı bu soruna kalıcı çözüm olmaktadır. Kepçekulak ameliyatı psikolojik problemlerdendolayı cerrahi düzeltmenin yanında psikolojik olarak hastaya katkı sunmaktadır.  Çoğu zaman çocukluk yaşlarda başlayan süreç olduğu için nedendaha çok genetik olarak kabul edilir. Ameliyatla düzeltme sosyal sorunlara neden olan çocukluk dönemiveya erişkinyaşta yapılabilir. Ameliyatta kafa derisinden açılı ve uzak olan kulak sayvanı  değişik teknikler tek ve/veya  kombine edilerek normal anotomik pozisyona getirilir. Kulak arkası kesi ile ve/veya iple germe tekniği ile yapılabilenbu düzeltmede hastanın ameliyat izi problemi olmamaktadır. Ameliyatın standart olumsuzlukları; ameliyat bölgesinde enfeksiyon oluşma, kanama olması, hematom yani kan birikimi gibi risklerdir.

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ:Cildimizdeki en ince deri göz kapaklarımıza aittir. Bu sebeple yıllar geçtikçe yer çekimi ve yaşlanmasından dolayı gözkapakları sarkar ve torbalanmalar oluşur. bu sebeple görüş bozuklukları ile yorgun ve yaşlı bir görüntü oluşmaya başlar, göze yapılan basınç kişiyi rahatsız eder.Üst Göz kapağı operasyonu sadece estetik açıdan değil, kişinin yaşam kalitesini düşürmesi sebebiyle sağlık açısından da yapılması uygun görülen bir operasyondur. Yapılan işlemde üst göz kapağı katlanma çizgisine, saklanması nedeniyle  karşıdan bakıldığında kesi izinin fark edilmesi güçtür. İşlem yaklaşık 1 saat sürer. Lokal ya da genel anestezi kullanılarak yapılabilir. Bu tercih cerraha bırakılmalıdır. Hasta aynı gün taburcu edilir ve 1 hafta içinde hasta sosyal yaşantısına dönmektedir.Alt gözkapağı ameliyatı sakmış olan yağ torbalarının azaltılması ve fazla olan derinin çıkarılması nedeni ile yapılan ve göz kapağı yanak geçişi konturu düzeltilen ameliyattır.  Genel ve sınırlı uyuşturma ile yapılması mümkündür. Ameliyat sonrası bakımda göz kapağının dışa dönük iyileşmemesi için kantoplastiişleme ekolarak yapılabilmektedir.

PROFİLOPLASTİ: Kişinin günlük hayatta en çok meşgulolduğu  anatomik  bölgesi yüzdür. Yüz güzelliği toplumdan topluma farklılık gösteren   ve zaman içerisinde  değişimlerle seyreden  bir olgudur.  Öz güveni yüksek ve mutlu insan yapısında düzgün profil önemli yer tutmaktadır. Profilin düzeltilmesi yüz bölgesine yapılan dolgu, protezvb bir çok işlemlerle mümkündür.