GÖĞÜS ESTETİĞİ

Ürün Kategorileri
GÖĞÜS ESTETİĞİ

MEME KÜÇÜLTME: Meme küçültme operasyonu sadece estetik değil aynı zamanda sağlıksorunudur; çünkü meme dokusu büyük olan kişilerde bel, boyun ağrıları duruş bozuklukları, meme altında pişiklere ve tahrişlere yol açar. Meme küçültme işleminde amaç kişinin vucuduna uygun bir ölçüde yapmak ve estetik açıdan daha dik ve güzel görünüme kavuşturmaktır. Meme küçültme operasyonlarında hastalarımızın en büyük kaygısı ameliyat sonrasında memede oluşan izlerdir. Ancak zaman içinde bu izler kaybolduğu için memenin şekli izlerden daha önemlidir.

MEME BÜYÜTME:Her kadın hayatı boyunca dik ve dolgun memelere sahip olmak ister ancak birçok kadın ya genetik olarak küçük göğüslere sahiptir ya da doğum sonrası meme dokusunu emzirme sebebiyle kaybetmektedir. Meme büyütmede en uygun ve sağlıklı yöntem silikon meme protezidir. Memeprotezinin markası ve kalitesi en az doktor tecrübesi kadar önemli ve dikkat edilmesi gereken bir unsurdur. Maliyeti düşürmek için düşük kalitede meme protezi kullanılması hatalı yaklaşımdır.

MEME DİKLEŞTİRME:Kilo kaybı, emzirme sonrası ya da yaşlanma sonucu hacmini yitiren meme dokusu, üzerini saran derinin bol kalması sonucu sarkık bir görüntü kazanabilir. Sarkık memelerin görünümü meme dikleştirme ameliyatı ile düzeltilir. Yeterli bir hacme sahip olmayan sarkık memeler için tek başına meme dikleştirme ameliyatı yeterli olmayabilir. Meme dikleştirme ameliyatına ek olarak daha dik durması için meme protezi uygulaması ile kombine edilebilir

JİNEKOMASTİ:Jinekomasti erkeklerde meme dokusunun fazla gelişmesi ve kadın memesine benzer bir hal alma durumudur. Jinekomastinin pek çok nedeni vardır. Bazı hormonal bozukluklar, karaciğer rahatsızlıkları sonucunda ya da meme ve testis tümörleri gibi hastalıklarda kullanılan ilaçların yan etkisi olarak görülebilir.Jinekomastinin sebebi ne olursa olsun, bir erkeği olumsuz yönde etkileyen ve rahatsız eden bir durumdur. Birçok kişi, bu durumun estetik ve plastik cerrah tarafından kolaylıkla düzeltilebileceğinden habersizdir.